קרקע חקלאית ברחובות

בימים של אי יציבות כלכלית עולמית, שוק נדל"ן גואה, וריביות נמוכות במערכת הבנקאית, מחפשים ישראלים רבים שבעמל רב הצליחו לחסוך סכום כסף משמעותי, אחר אפיק השקעה סולידי, שמצד אחד לא יסכן את ההון עליו עמלו כה רבות ומצד שני יוכל להניב בתקופה ריאלית תשואה משמעותית אשר תצדיק את ההשקעה.

אחת ההשקעות הבטוחות יותר בתחום מצויה דווקא בתחום הקרקעות החקלאיות הנמצאות בתחומי התב"ע של ערים מרכזיות או בסמוך אליהן, ומיועדות להיות מופשרות לבניה למגורים בשנים הקרובות. השקעה בקרקע חקלאית בצורה נבונה מבטיחה לרוכש בעלות על חלקת קרקע שבתוך כמה שנים ערכה הריאלי צפוי לעלות באופן משמעותי ולהניב עבורו רווח נאה במכירת הקרקע, או לחילופין לאפשר לו בניה על הקרקע, שתהפוך את הנכס לנכס רווחי מאד בשנים הבאות.

בפרדס ליד השוקת מקרקע חקלאית לבית חלומות

אחת הערים הבולטות בתחום, היא דווקא העיר רחובות, שהוקמה לפני מעל כמאה שנה כמושבה חקלאית, ובמסגרת הקמתה נרכשו שטחים גדולים באופן פרטי למטרות נטיעת פרדסים. עם התרחבות העיר וצמיחתה, נעלמו הפרדסים מהנוף ואת מקומם תפסו בתי העיר הצומחת. בשנים האחרונות ידעה העיר תנופת פיתוח אדירה, שכללה גם את סלילת כביש 431 ואת כביש מנחם בגין המחבר את העיר לכביש 431 ובפועל לכל ערי הלוויין של גוש דן, בנוסף לירושלים ומודיעין.

אוכלוסיה צעירה ותוכנית מאושרת – כל היתרונות:

פארקי המדע והקריה החקלאית ומכון וייצמן הפכו למוקד משיכה והגירה לאוכלוסייה אקדמית וצעירים מתחומי ההיי טק, אשר העלתה את ערך הנדל"ן בעיר באופן משמעותי ותרמה רבות לשיפור מצב החינוך והתרבות בעיר. להבדיל מערים אחרות ברחובות כבר אושרה תכנית פיתוח על ידי הוועדה המקומית (ר.ח. 2025) והקרקע החקלאי הנמצאת מצפון מזרח לעיר כבר אושרה לשינוי ייעוד מחקלאות למגורים.

מה שמבטיח לרוכשי קרקע באיזור תשתיות מוכנות, שינוי ייעוד בשלבים מתקדמים וככל הנראה תשואה גבוה ומהירה יחסית לעומת אזורים אחרים, כך שאם אתם מחפשים השקעה מסוג כזה רחובות היא אחת האופציות הרציניות שעליכם לקחת בחשבון.