קרקע חקלאית בכרכור

קשה למצוא ישראלי כלשהו שלא שמע בשנים האחרונות את השם כרכור, ולא זרק לאוויר – "אחלה מקום". ואמנם בשנים האחרונות זוכה המושבה הקטנה ממרכז הארץ לעדנה מחודשת, כאשר יוקר המחיה בגוש דן הביא להגירה עצומה של צעירים ומשפחות ליישוב השלו והכפרי הזה, והפך אותו תוך מספר שנים מועט לאחת מפנינות הנדל"ן בישראל. המושבה הקטנה שעד לפני כמה שנים נחשבה למרוחקת מהמרכז בגלל בעיית נגישות תחבורתית ולאו דווקא בגלל מיקומה הפיזי, הפכה עם פתיחתו של כביש 6 לאחת הנקודות הנגישות ביותר בארץ לגוש דן או לאיזור חיפה.

כרכור – חבל טוסקנה של מישור החוף הצפוני

מיקומה המעולה בין חיפה לתל אביב וסמיכותה לאחד ממוקדי התיירות הכפרית הטובים בארץ בין זכרון יעקב לבנימינה, הופכים את כרכור ליעד נדל"ני שהביקוש אליו לא מפסיק לגאות מצד משקיעים פרטיים ומוסדיים כאחד. למעשה הנהירה למושבה כל כך גדלה בשנים האחרונות, שהמועצה המקומית נאלצה להפנות משאבי קרקע חקלאית לפיתוח וקליטה של גלי האוכלוסיה החדשה שהגיעה למושבה. מצאי הקרקעות החקלאיות הגדול באיזור המושבה, מאפשר תכנון ופיתוח של מאות ואלפי יחידות דיור על הקרקעות החקלאיות, וקליטה של אלפי תושבים חדשים.

 לחיות בכרכור – נקודת האיזון שבין חיפה לתל אביב

כיום נמצאת כרכור בשלבי הפשרה מתקדמים של אלפי דונמים של קרקע חקלאית שאינה בשימוש למטרת שינוי הייעוד לבניה למגורים, ומתן אפשרות לאוכלוסיה החדשה להתבסס במושבה ולהפוך אותה לצומת מרכזית המקשרת בין צפון הארץ למרכזה. מרכזי תעסוקה גדולים, חוף ים קרוב, ונגישות תחבורתית גבוהה הכוללת גישה מהירה לכביש 6, ולכביש 4, תחנת רכבת חדשה שהוקמה בשנים האחרונות ומקצרת את זמן ההגעה לתל אביב לכדי 20 דקות בלבד, הפכו את כרכור ליעד השקעה שאסור לזלזל בו, אם אתם מחפשים השקעה זולה ובטוחה מומלץ שתקחו בחשבון את כרכור כאחת האופציות המשתלמות ביותר.